Для тех, кто учит норвежский: Velcommen !

Модератор: beauty admin

LouLou,- Det er bli greit hvis du skal dro til Norge . Forut kan du informere meg om det, og vi kan treffe med.

Det er bra har muligheten å hilse med deg.
Изображение

Kambusha

Super VIP

Камбуша, спасибо за предложение встретиться.
я свой пост гипотетически написала, не уверена точно, когда именно мы поедем.

LouLou

Guru

Kambusha писал(а):
LouLou писал(а):
Kambusha писал(а):
LouLou писал(а):
знаю, что можно добавить. у меня итак стоит русс, англ и итал, если еще норв добавить :arrow: замаюсь каждый раз alt shift нажимать :lol:

tussen takk. det er godt a arbeidere con sprak, ma jeg brukker ikke norsk na og jeg har ikke tid.

Tusen takk! Det er bra å drive ( jobbe) med språket på grunn av at jeg ikke bruker norsk nå, og jeg har ikke tid på det.

jeg skall ikke tilbake i Norge.
det er mulig at en gang mannen min og jeg reiser i Norge. det er greit at barnet kjenner stedet hvor foreldrene sine har truffet.

Det er mulig at en gang mannen min og jeg skal reise sammen til Norge.

Det er greit hvis barnet vårt kjenner stedet hvor foreldrene hans har truffet.
Мишка - *08.11.08*

Nanika

Guru

Kambusha писал(а):
LouLou,- Det blir greit hvis du reiser til Norge . Forut kan du informere meg om det, og vi kan treffes.

Det er bra å ha en mulighet til å hilse med deg.
Мишка - *08.11.08*

Nanika

Guru

LouLou, hva gjorde du i Norge?

det var mange morsomme feil i deres setninger,jenter)))
Det blir greit hvis du reiser til Norge . Forut kan du informere meg om det, og vi kan treffes. Dessuten kan du informere meg om det, slik at vi kan treffes.
Det er bra å ha en mulighet til å hilse med deg. Det blir hyggelig å få mulighet til å hilse på deg.
det er greit at barnet kjenner stedet hvor foreldrene sine har truffet. Det blir fint for barnet å bli kjent med stedet hvor forledrene hans har truffet hverandre.

Å, så godt å prate litt norsk.Koselig :D
Изображение

bg72

Старожил

:D
Последний раз редактировалось Kambusha Пт май 02, 2008 14:08, всего редактировалось 1 раз.
Изображение

Kambusha

Super VIP

bg72 писал(а):
LouLou, hva gjorde du i Norge?

det var mange morsomme feil i deres setninger,jenter)))
Det blir greit hvis du reiser til Norge . Forut kan du informere meg om det, og vi kan treffes. Dessuten kan du informere meg om det, slik at vi kan treffes.
Det er bra å ha en mulighet til å hilse med deg. Det blir hyggelig å få mulighet til å hilse på deg.
det er greit at barnet kjenner stedet hvor foreldrene sine har truffet. Det blir fint for barnet å bli kjent med stedet hvor forledrene hans har truffet hverandre.

Å, så godt å prate litt norsk.Koselig :D

Можно взять разные варианты высказывания, смысл будет один и тот же.

Men..
Jeg synes at den tredje setningen skal høres som.. Det er fint ( eller greit) hvis barnet vårt blir å kjenne et sted hvor foreldrene hans ble truffet hverandre.

Også... Verben "å bli" brukes oftere når prosessen skjedder eller skal bli å skjedde.
Det er vanligvist å bruke verben "Er- å være".
Også jeg synes at det ikke er " hyggelig". Jeg mener at det er bedre å bruke " spennende" eller " morsom"

Å, så er det godt å prate litt norsk, fordi jeg ikke har så mye det ( eller muligheten) å snakke norsk hjemme. eller er bedre å bruke den enkelte varianten... fordi jeg ikke snakker så mye norsk hejmme.
Изображение

Kambusha

Super VIP

Kambusha, спасибо за поправки... :D Но ,я прошу не обижаться... :) Я не знаю,сколько вы живёте в Норвегии,я живу уже скоро 9 лет. На норвежском говорю на местном диалекте(северном),учусь в здешней videregående skolе(voksen opplæring),причём в классе для этнических норвежцев,и у меня norsk muntlig-6(karakter),norsk skriftlig -5. Я лучшая ученица в классе ,среди норгов! Горжусь если честно. :D :oops:

Насчёт использовать morsomt elelr spennede вместо hyggelig-согласна,подходит лучше :roll:

A так у вас много грамматических ошибок:oops: :D
Også... Verben "å bli" brukes oftere når prosessen skjedder eller skal bli å skjedde. Verbet " å bli" brukes oftere når prosessen skjer eller skal skje.
Det er vanligvist å bruke verben "Er- å være". ...verbetOgså jeg synes at det ikke er " hyggelig". Jeg mener at det er bedre å bruke " spennende" eller " morsom" ...morsomt

Å, så er det godt å prate litt norsk, fordi jeg ikke har så mye det ( eller muligheten) å snakke norsk hjemme. eller er bedre å bruke den enkelte varianten... fordi jeg ikke snakker så mye norsk :lol: :lol: :lol: -eg snakka mykkje norsk heime- her e det både dialekt og nynorsk,de e likanes)
Изображение

bg72

Старожил

Я не обижаюсь т.к... Jeg lærer norsk grammatikken bare i 1 år, og lærer i klassen med mennene som jeg- innvandrene. Jeg skal glede meg hvis noen skal hjelpe til meg med språk.
Изображение

Kambusha

Super VIP

А мне казалось,вы в Норвегии дольше живёте,и ребёнок у вас здесь родился..значит ошибалась.. :roll:

А вообще вам сюда надо http://dom.no

и ещё конкретнее http://dom.no/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=17

там вас поправят.. :D
Изображение

bg72

Старожил

bg72 писал(а):
А мне казалось,вы в Норвегии дольше живёте,и ребёнок у вас здесь родился..значит ошибалась.. :roll:

А вообще вам сюда надо http://dom.no

и ещё конкретнее http://dom.no/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=17

там вас поправят.. :D

Jeg snakker ikke at jeg har bodd i Norge bare i et år. Jeg snakker at jeg lærer norsk grammatikken bare et år. Dessuten jeg har liten erfaringen å snakke norsk, fordi mannen min er også russisk, og jeg hadde ikke jobben over et år.
Det er bedre hvis du er gift med nordmenn.

Tak for innbydelsen, men jeg liker ikke å være der ( na dome)..
Изображение

Kambusha

Super VIP

:?
Последний раз редактировалось bg72 Чт май 29, 2008 00:30, всего редактировалось 1 раз.
Изображение

bg72

Старожил

Kambusha писал(а):
Jeg sa ikke at jeg har bodd i Norge bare i et år. Jeg sier at jeg lærer norsk grammatikk bare i et år. Dessuten jeg har lite erfaring å snakke norsk, fordi mannen min er også russisk, og jeg hadde ikke jobbet over et år.
Det er bedre hvis du er gift med nordmenn.

Tak for innbydelsen, men jeg liker ikke å være der ( na dome)..

Hei, folkens!

Kambusha, jeg rettet noe feil i din forrige post, håper det går bra. :)

For dem som har ikke norske bokstaver.
Dere kan bruke
aa=å
oe=ø
ae=æ

Disse brukes internasjonalt når det trenges å skrive ned f.eks. norsk navn med latinsk alfabet.

Lix

GOD

Приветик, девы! А вы не могли бы посоветовать с чего начать? Курсы пока не подходят, да и не много их в Вилнюсе- я планирую по самучителю... Нашла такое в продаже- там и CD, и грамматика.
Сайты литовские, не очен густо... Подкинте пару советов, может интернетных рессурсов...

http://knygeta.lt/colloquial-norwegian.html
http://knygeta.lt/teach-yourself-norwegian-book-cd-pack.html

poganka81

Свой

девочки из Норвегии
подскажите сайт норвежской почты в интернете, пожалуйста.
еще, может, знаете. если послать в Норвегию из евросоюза посылку с бутылкой вина, получателю придется платить таможенный налог? если нет, сколько бутылок можно отправить в 1 посылке?

LouLou

Guru
Новости партнеров
Загрузка...